İlker Aytı

PROFESYONEL YAZILIM GELİŞTİRİCİ

BAĞLANTI KUR

KİŞİSEL PROFİL

Doğdum ve Yaşıyorum...

profile

11 Ocak 1989' da Karacabey - Bursa' da doğdum. Ailem ve akrabalarımın bir çoğu hala orada yaşamaktadır. Karacabey Harası ve Türkiye Jokey klübüyle bilinir.

Dört yıllık lise eğitimimi T.C. Ziraat Bankası Balıkesir Fen Lisesinde tamamladım. İlk yılı ingilizce hazırlık okuluydu. Ondan sonra 3 yıl ise lise eğitimi ile geçti.

Üniversite eğitimime 2007 yılında başladım. İlk yıl ingilizce hazırlık okuluydu. Ondan sonraki 5 yıl içerisinde mühendislik eğitimimi tamamladım.

Yetenekler

Binlerce kod satırı.

Asp.NET

Here Maps

HTML

CSS

jQuery

C#

EĞİTİM

İlim hayat boyu devam eder.

T.C. Ziraat Bankası Fen Lisesi

Lise - Mezuniyet: 2007

2003 yılında 14 yaşındayken yatılı okula başladım. Lisede geçirmiş olduğum 4 yıl belkide hayatımın en önemli yıllarıydı. Orada bir çok arkadaş edindim ve bir çoğuyla hala görüşmekteyim. Lisedeyken masa tenisi takımının kaptanıydım. Masa tenisinde iyiydim fakat itiraf etmeliyim ki takıma başlangıçta okuldan kaçmak için katılmıştım. Buradan bütün hocalarımdan özür diliyorum. 14-17 yaşlarındaki bir öğrenci için yatılı okul çok sıkıcı olabiliyor. Lise hayatı bazen sıkıcı, bazen acılı, bazen de çok eğlenceliydi. Bana iyi mi kötü mü diye soracak olursanız liseyle ilgili güzel hislerim, hatıralarım ve arkadaşlarım olduğunu söyleyebilirim.

Yeditepe University

Bilgisayar Mühendisliği - Mezuniyet: 2014

Üniversitedeki ilk yılım ingilizce hazırlık okulunda geçti. Hazırlık okulunda mühendislik öğrencisi olmayan bir çok arkadaş edindim. Bence böyle olması çok güzel bir şey çünkü önümüzdeki yılları mühendislik fakültesindeki arkadaşlarımla geçirecektim. Okuldaki ilk yılımda katılmış olduğumuz futbol turnuvasında finale çıkmayı başardık fakat şampiyon olamadık. İkinci ve Üçüncü dönemlerde ise o yıllarda şampiyon olan takıma yarı finalde kaybederek turnuvaya veda ettik. Bu yıllar benim için çok eğlenceliydi. Fakülte eğitimimin ikinci yılında Microsoft Programlama Teknolojilerine ilgi duymaya başladım ve Visual Studio, Asp.Net ve C# dilini öğrendim.

DENEYİM

Rota

Ataşehir / İstanbul / March 2014 - February 2015

Üniversiteden sonraki ilk işim Rota İnternet Teknoloji Hizmetleri Ltd. Şti. 'deydi. Rota'da geçirmiş olduğum zamanlar kodlamadaki ilerlemem için iyiydi.

Geobilgi

Ataşehir / İstanbul / February 2015 - June 2015

Eski patronum Dr. Cüneyd Helvaci ekim 2014' te yeni bir şirket kurdu. Kendisi aynı zamanda Rota' daki yazılım departmanınında müdürüydü. Geobilgi' de geçirmiş olduğum zamanlar kodlama deneyimim için en üretken ve yararlı olan zamanlardı diyebilirim.

Emis

Karaköy / İstanbul / Agust 2014 - june 2015

Tubitak destekli Tehlikeli Maddelere Müdahale ile ilgili Karar Destek Sistemi projesinde geliştirici arkadaşlarımla birlikte çalıştım. Takım çalışması açısından en çok yol katettiğim projedir.

İLETİŞİM

Benimle E-posta veya mesaj yoluyla iletişime geçebilirsiniz.

İletişim bilgileri

İstanbul, Ataşehir

info@ilkerayti.com

İletişime Geç